اخبار و مقالات

وبلاگ

تولید کننده انواع سیرکومتر در سایز های مختلف

نوارهای قطرسنج(سیرکومتر) نوارهای اندازه گیری ساده و محکمی هستند که برای اندازه گیری قطر اجزاء چرخشی متقارن یا گرد مانند کابل، لوله و اتصالات پلاستیکی و فلزی و سیمانی، بطری و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد. در طرح و سایزهای اصلی و کاربردی،نوار فولادی از جنس فولاد ضد زنگ و با پوشش سیاه و خود رنگ ساخته شده است.

ادامه مطلب

سیرکومتر و انواع آن

شرکت آزما پلیمر سام انواع مختلفی از سیرکومترهای بدنه استیل و فلزی بدنه مشکی را طراحی و ساخت و مطابق با استاندارد های ملی 2412 ، RoHS ، DIN 866 formB و DIN 2768F ارائه می دهد. . انواع جدید سیرکومترها همراه با گواهی کالیبراسیون در صورت درخواست مشتریان گرامی.

ادامه مطلب

سیرکومتر(نوار قطر سنج فلزی)

شرکت آزما پلیمر سام در حال تولید سیرکومتر(نوارقطر سنج فلزی) برای اندازه گیری دقیق و کنترل قطرها می باشد. این نوارهای قطر سنج فلزی به شما امکان می دهند قطر قطعات استوانه ای را به سرعت تعیین کنید. این تخصص به ما اجازه داده است تا در این زمینه تولیدات متنوعی داشته باشیم. ما قادر به ارائه محصولات با کیفیت بالا به مشتریان خود هستیم. این سیرکومترهای ایرانی(نوارهای قطر سنج فلزی) بسیار دقیق به لطف چاپ سیاه روی فلز خاکستری غیر بازتابنده ، خوانایی خوبی را ایجاد می کنند. شرکت آزما پلیمر سام انواع مختلفی از سیرکومترهای فلزی را طراحی و ساخت و ارائه می دهد. مطابق با استاندارد های ملی 2412 ، RoHS ، DIN 866 formB و DIN 2768F. انواع جدید و گواهی کالیبراسیون در صورت درخواست مشتریان گرامی.

ادامه مطلب

چرا با دستگاه تنسایل تست کشش یا تست تنش را اجرا می کنیم؟

با استفاده از تست کشش به وسیله دستگاه تنسایل می توان درباره ی خواص ماده تا حد زیادی آشنا شد. وقتی به کشیدن قطعه تا زمان شکستن ادامه دهید، به مشخصه کششی خوب و کاملی دست خواهید یافت. منحنی حاصله نمایانگر چگونگی واکنش ماده در برابر نیروهای اعمالی خواهد بود. حداکثر تنش بسیار مهم بوده و معمولاً در نمودار "استحکام نهایی" یا UTS نامیده می شود. در اکثر آزمون های کشش مواد توسط دستگاه تنسایل می توان مشاهده کرد که در مراحل اولیه ی آزمون ارتباط بین نیروی اعمالی یا بار وارده و ازدیاد طول نمونه تحت تست، بصورت خطی است. در این ناحیه، نمودار از رابطه ای به نام "قانون هوک" تبعیت می کند که در آن نسبت تنش به کرنش مقدار ثابت E= σ/e است. E معرف شیب خط در این ناحیه است، که درآن تنش متناسب با کرنش بوده و "مدول الاستیسیته" یا "مدول یانگ" نامیده می شود

ادامه مطلب

روش و نحوه خواندن سیرکومتر

سیرکومتر وسیله ای است که برای اندازه گیری قطر خارجی قطعات گرد که دارای دو پهنی میباشند از آن استفاده می شود. سیرکومتر مطابق شکل بالا شامل یک خط کش مندرج با مقیاس اصلی اندازه گیری و یک ورنیه با مقیاس جزئی اندازه گیری می باشد.

ادامه مطلب

ژئوممبران چیست؟

ژئوممبران ( Geomembranes) به ورق‌هایی گفته می‌شود که بدون نیاز به زیرساخت می‌تواند بعنوان عایق مورد استفاده قرار گیرد. این ورق‌ها با استفاده از جوش حرارتی یا روشهای مختلف در کنار هم قرار می‌گیرند. ورق ژئوممبران از پلیمر های مختلفی مانند پلی اتیلن یا پلی وینیل کلراید ساخته می‌شود. از ژئوممبران برای عایق‌بندی استخرهای خاکی، مخازن ذخیره آب و مواد شیمیایی استفاده می‌شود. ژئوممبران ورقی نفوذ نا پذیر است و امروزه جایگزین خوبی برای روش‌های قدیمی (سنگ و سیمان و بتن) بحث ایزولاسیون شده‌است. ورقی عایق است بر پایه پلی اتیلن که معمولا ژئوممبران از 96 درصد رزین پلی اتیلن و 3 درصد مستربچ و 1 درصد انتی اکسیدان تشکیل می شود و بر اساس رزین پلی اتیلن به سه نوع hdpe / lldpe / vldpe / pvc تقسیم می شود . معمولا نقش عایق در استخر های کشاورزی ، ایزولاسیون فونداسیون ، ایزولاسیون تونل ، ایزولاسیون روف گاردن و ایزولاسیون انواع حوضچه های صنعتی را دارد. کاربرد های ژئوممبران: -احداث استخر کشاورزی -احداث استخرهای پرورش آبزیان -احداث حوضچه ذخیره اسید و هیپ لیچ -ایزولاسیون فونداسیون -ایزولاسیون بام سبز -ایزولاسیون معدن و تونل و ............. در حال حاضر شرکت آزما پلیمر سام تجهیزات آزمون خواص فیزیکی و پایداری را ساخته و در حال ارائه می باشد. این تجهیزات شامل تست کشش-مقاومت به سوراخ شدگی-آزمون پارگی-تست خزش- تست دوده و ..... می باشد.

ادامه مطلب

معرفی آزمون کشش

آزمون کشش یکی از آزمون های مخرب است که توسط دستگاه تنسایل نمونه تحت نیروی کششی تک بعدی تا نقطه شکست قرار می گیرد و این درحالیست که ازدیاد طول نیز بصورت همزمان با نیروی اعمالی(بار اعمالی) ثبت می شود. نتایج حاصل از آزمون به ‌طور معمول برای انتخاب یک ماده به منظور کنترل کیفیت و پیش‌بینی اینکه چگونه یک ماده تحت انواع دیگری از نیروها واکنش نشان می دهد به کار می‌رود. منحنی تنش-کرنش مهندسی بر اساس مقادیر نیرو اعمالي-ازدیاد طول رسم می شود لذا خروجی آزمون یک منحنی تنش/کرنش می باشد که نشان دهنده رفتار ماده تحت کشش است. داده های بدست آمده در این آزمون برای تعیین خواص مکانیکی ماده استفاده می شود

ادامه مطلب

تجهیزات آزمون لوله های محافظ هادی(برقی) مطابق با استانداردهای ملی سری 11215

شرکت مهندسی آزما پلیمر سام اقدام به طراحی و ساخت تجهیزات کنترل کیفی لوله های محافظ هادی(برقی)مطابق با استاندارد های ملی سری 11215 نموده است. - نوار قطر سنج فلزی بصورت یک تکه تا قطر 1000 میلیمتر(Circometer) - دستگاه تنسایل تک و دو ستونه(کشش،فشار،خمش) (Universal tensile) - دستگاه مقاومت عایقی و استقامت دی الکتریکی (Electrical property) - ضربه سقوط آزاد لوله محافظ هادی و کابل(Falling weight) - انتشار شعله لوله محافظ هادی و کابل(Flame spread) - مقاومت گرمایی لوله محافظ هادی(Thermal feature) - فرورفتگی لوله محافظ هادی(Colaps test) - خمش لوله محافظ هادی(Bending)

ادامه مطلب